Незаангажована інформація з Черкаської області » Політбюро » Я так думаю » День шахтаря - відзначають в останню неділю серпня
Інформація до новини
  • Переглядів: 401
  • Автор: 7Pk8UJSQ
  • Дата: 25-08-2013, 13:16
25-08-2013, 13:16

День шахтаря - відзначають в останню неділю серпня

Категорія: Політбюро » Я так думаю

25 серпня - День шахтаря
Професія шахтаря в Україні і Росії, на жаль, досі є вкрай небезпечною. Сьогодні шахтарі — це дуже мужні люди, від яких залежить економічний розвиток держав. В умовах постійного подорожчання енергоресурсів, вугілля, багато фахівців називають стратегічною сировиною. Тому в День шахтаря прийнято виносити подяку представникам цієї професії.
«Повертається шахтар зі зміни. Втомився, ледве ноги волочить. Роздягнувся абияк, проходить на кухню повз спальню, заглядає — там його дружина з якимось мужиком в ліжку. Шахтар, з подивом: — І кортить же вам ...» — АНЕКДОТ
Традиційно вугільно-добувна промисловість вважається однією з ключових в економіці в цілому. Завдяки роботі гірників багато підприємств забезпечуються теплом і енергією. Безліч людей досі опалюють свої будинки вугіллям.
День шахтаря заснували ще в СРСР. Ініціатором його заснування був міністр вугільної промисловості О. Засядько. Вперше День шахтаря відзначали в 1948 році.
Олексій Стаханов
Найбільш відомим шахтарем СРСР є Олексій Стаханов, який в 1935 році встановив рекорд із видобутку вугілля — 14 норм за одну зміну. Звідси й з'явилося поняття «стахановець».
«Що отримує шахтар після смерті? — 3 дні відпустки, а потім знову під землю»— АНЕКДОТ
За матеріалами:Beyond
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм ім'ям.
^