Братній Бидгощ. Як влаштоване польське місто-побратим Черкас (відео)

Фракцію Радикальної партії Олега Ляшка в Черкаській міській раді розпустили

«Зрадник і «брихло» – вандали спаплюжили офіс депутата - "укропівця"

Незаангажована інформація з Черкаської області » Політбюро » Я так думаю » В Черкаській області закривають малокомплектні школи
Інформація до новини
  • Переглядів: 1687
  • Автор: 7Pk8UJSQ
  • Дата: 28-08-2013, 21:31
28-08-2013, 21:31

В Черкаській області закривають малокомплектні школи

Категорія: Політбюро » Я так думаю

В Черкаській області закривають малокомплектні школи
У селі Думанці Черкаського району місцева школа опинилася на межі закриття. Через катастрофічно малу кількість молоді на селі та бажання селян навчати своїх дітей у кращих умовах школа не може набрати необхідну кількість дітей для початку навчального сезону. На захист проти закриття школи стали мешканці села.
– Нещодавно звільнили директора, а селянам пропонували переводити дітей у школу до сусіднього села Чорнявка. Тоді ми й зрозуміли, що нашу школу збираються закрити. Ходили чутки, що на її місці збираються відкрити цех із виробництва газованої води, – розповідає жителька Думанець Юлія Культенко.
Вона разом із селянами збирала по всьому селу підписи проти закриття навчального закладу.
– Дійсно, у школі є недобір дітей. Прикметно, адже у селі проживає 899 осіб, а з них майже 500 – пенсіонери, – зауважує паспортист сільської ради Лариса Ільїна.
За її словами, у школі працює близько 15 вчителів та 10 осіб персоналу: на кожного працівника припадає по два учні. Навчальний заклад дуже слабо укомплектований, тому селяни почали переводити дітей у Чорнявську школу – із кращими умовами та більшою кількістю учнів. Туди із Думанців перейшло майже 40 дітей.
Директор сільської ЗОШ Ніна Романенко каже: якщо селяни віддаватимуть своїх дітей у місцеву школу, то і навча-льний заклад нормально працюватиме.
– До навчального сезону ми готові. Єдина проблема – це аварійний стан покрівлі. У школі після дощів протікає дах, просідає стеля, а коштів на ремонт не вистачає, – каже Ніна Романенко. – А закрити школу ми нікому не дозволимо.
У колишній школі купують ковбасу й отримують пенсію
Другий рік поспіль школа у селі Лубенці Кам’янського району не прийматиме учнів. Триповерховий навчальний заклад за планом чиновників мав навчати більше 150 школярів. Але в останні роки існування школа навчала вдесятеро менше дітей.
Лубенську загальноосвітню школу відкривали у 1990 році в рамках програми підтримки найперспективніших сіл. Були надії на розвиток сільських кооперативів, на те, що молодь не покидатиме село. Але, на жаль, у селі мало дітей. Тих, які навчалися торік, перевели у школу сусіднього села Жаботин.
– У правому крилі школи раніше був дитсадок, але, коли дітей стало менше, районна рада ухвалила рішення про його закриття, а приміщення віддали в оренду сільраді, фельдшерсько-акушерському пункту і пошті, – розповідає колишній директор школи Василь Солонько.
Зараз у школі працюють спортзал, тир, бібліотека та їдальня. На місці військового кабінету школи «поселилася» телефонна станція, а з іншого боку будівлі, у складському приміщенні, розташований продуктовий магазин, де продають і хліб, і до хліба.
– Школярі сюди вже не ходитимуть, тому що дітей по всьому селу назбирається близько десятка, – каже Василь Солонько. – А на місці школи сільрада планує відкрити туристичну базу і шукає спонсорів, які могли б у цьому допомогти.

ФАКТ

За даними Департаменту освіти і науки Черкаської ОДА, на Черкащині налічується 669 загальноосвітніх навчальних закладів, із них функціонує – 657. У зв'язку з демографічними процесами, відсутністю учнівського контингенту відбувається процес ліквідації малокомплектних шкіл або шкіл, які не функціонують. Зокрема, протягом минулого року було ліквідовано 4 навчальні заклади. Вечірні Черкаси

Мітки до статті: Черкаська область, школи, закриття

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм ім'ям.
^