Братній Бидгощ. Як влаштоване польське місто-побратим Черкас (відео)

Фракцію Радикальної партії Олега Ляшка в Черкаській міській раді розпустили

«Зрадник і «брихло» – вандали спаплюжили офіс депутата - "укропівця"

Незаангажована інформація з Черкаської області » Політбюро » Аналітика » В Черкаській області влада закриває школи в сільській місцевості
Інформація до новини
  • Переглядів: 874
  • Автор: 7Pk8UJSQ
  • Дата: 1-09-2013, 14:38
1-09-2013, 14:38

В Черкаській області влада закриває школи в сільській місцевості

Категорія: Політбюро » Аналітика

В Черкаській області влада закриває школи в сільській місцевості

Люди у Беркозівці, Луці і Горобіївці на Канівщина готові брати в руки вила і захищати школи, написала на своїй сторінці в Facebook депутат Черкаської обласної ради Наталія Старікова від ВО "Батьківщина" Закриття "дев'ятирічок" у цих селах – такий от подарунок від влади на 1 вересня отримують діти.
Питання про закриття шкіл почалося мусуватися ще з червня. Мовляв, так зекономимо. Про те, що внаслідок такої "економії" діти будуть їздити на урови в сусідні села (з Луки – за 4 км у Межиріч, з Беркозівки – у Мартинівку за 12 км навпростець дорогою, яку ніхто взимку не чистить, а в об'їзд – то усі 36 км!) ніхто не задумувався. Людей у селах "обробляли", але громада вперлася. Вдалися до інших способів. Пару тижнів тому Беркозівку і Луку відвідала приймальна комісія, яка інспектує школи на предмет готовності до нового навчального року. І прийняла рішення, що школи – аварійні. Але експерти з Держбудтехнагляду, викликані комісією для складання віповідного акту, відмовилися його підписувати: "Школи старі, але аварійності нема".
Після цього за вказівкою голови Канівської РДА Павлова з районного управління освіти ходять по хатах, де живуть учні цих шкіл, і вмовляннями-погрозами змушують батьків писати заяви про переведення дітей у інші школи.
Депутат Канівської райради Микола Фесенко розповів мені, що цей "кнут-пряник" від влади став останньою краплею для селян. За його виразом, село стало дибки. Люди готові брати вила і боротися за школи. Бо розуміють – без школи село "посиплеться". Приміром, у Беркозівці відразу закриється філія "Ощадбанку", бо саме через цей банк педагоги отримують зарплату. Потім – постане закриття ФАПу.
У Горобіївці трохи інша ситуація. Сходка села проти закриття, а депутати сільради його погодили. Утім, саме рішення громади, а не депутатів, у цьому питанні головне.
Микола Григорович запевний, що опозиційні депутати Канівської райради не дадуть "протиснути" питання закриття шкіл в районі. Зі свого боку, теж триматиму це на контролі як депутат обласної ради.
Тим більше, що про школи на Черкащині почали говорити вже на національному рівні. За повідомленням директора Центру Політичних Студій та Аналітики Віктора Тарана, більшість чиновників в управліннях освіти приховують інформацію про стан підготовки закладів до нового навчального року. Центр Політичних Студій та Аналітики надіслав запити в 150 органів влади. 78% місцевої влади в тій чи іншій формі засекретили таку інформацію. Зокрема, не надали документацію повністю або частково у Вінницькій, Волинській, Житомирській, Запорізькій, Івано-Франківській, Хмельницькій, Черкаській, Чернівецькій, Чернігівській, Рівненській, Тернопільській, Сумській областях та в АР Крим. "Це свідчить про непрозорість використання бюджету. Якщо чиновники непрозоро управляють освітою, і громадськість цього не бачить, то якість низька", - вважає директор Центру

СТАТИСТИКА
Впродовж 2011-2012 років на Черкащині було ліквідовано 22 школи, реорганізували 17. Так, за інформацією з департаменту освіти й науки облдержадміністрації, у 2011 році було ліквідовано 17 шкіл: в Городищенському, Маньківському, Монастирищенському, Уманському, Тальнівському районах та м.Смілі – по одній, у Корсунь-Шевченківському – 3, у Смілянському – 2, у Канівському районі – 6. У 2012 році ліквідувано ще 5 загальноосвітніх навчальних закладів: у Кам'янському і Маньківському районах – по 2 школи, на Тальнівщині – одну. Із ліквідованих шкіл звільнено 162 працівника. У планах на цей рік – закрити ще 10 шкіл, звільнивши 144 учителя.
Як не прикро, та процес закриття шкіл торкнеться Черкащини і в цьому році. Очікуваний результат, викладений в соціально-економічній програмі розвитку області – майже три десятки закладів. У "зоні ризику" – 29 шкіл: реорганізація 5 НВК, ліквідація 8 ЗОШ та реорганізація в нижчий ступінь – 16 ЗОШ.

Мітки до статті: закриття шкіл, Канівський район, Наталія Старікова

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм ім'ям.
^